صفحه: [1]
موضوع: هنگام نصب مجدد ويندوز چه كنيم؟  (دفعات بازدید: 10314 بار) اختيارات جستجو
0 کاربران و 1 مهمان درحال دیدن موضوع.
« : 02 خرداد 1388,ساعت 04:39:28 »
admin
مدير سايت
كاربر حرفه ای

تعداد ارسال: 2725

ديدن مشخصات آدرس ايميل
هنگام نصب مجدد ويندوز چه كنيم؟

نصب مجدد ويندوز در سرور
در صورتي كه نرم افزار در سيستم هاي كافي نت نصب شده و نياز به نصب مجدد ويندوز در سرور (سيستمي كه نسخه سرور نرم افزار روي آن نصب شده) داريد، نيازي به نصب مجدد بر روي تمام كلاينت ها نيست. پس از نصب مجدد ويندوز نرم افزار نسخه سرور را نصب كنيد. پس از فعال سازي با كد هاي دريافتي، ديسكت معرف را مجددا ساخته و در كلاينت ها نصب كنيد. (چون ممكن است با تعويض ويندوز IP سرور تغيير كند، در صورتي كه مطمئن هستيد IP سرور تغيير نيافته نيازي به اين كار نيست)
سپس در بخش فرمان - مديريت - اضافه نمودن استيشن نصب شده  يا تنظيمات - پيشرفته - اضافه نمودن استيشن نصب شده  ، با وارد نمودن تعداد استيشن هاي كافي نت خود آنها را در نرم افزار نسخه سرور اضافه كنيد. پس از اين مرحله با اجراي مجدد نرم افزار كلاينت ها اضافه مي گردند.

نصب مجدد ويندوز در كلاينت
در صورتي كه مي خواهيد ويندوز يكي از كلاينت ها را مجددا نصب كنيد. پس از نصب ويندوز و نصب برنامه نسخه كلاينت ، باید فایل معرف را در کلاینت نصب کنید. در صورتی که این فایل را ندارید باید (*) مجددا از منوی پرونده ساخت دیسکت معرف را بزنید. (نیازی به فلاپی دیسک و فلاپی درایو نیست)  پس از فشردن دکمه های تایید در پنجره های اخطار فایل install.exe در درایو C ویندوز شما ساخته می شود. این فایل را در کلاینت اجرا (با گزینه Run as Administrator) و نصب نمائید.
* قبل از ساخت فایل معرف در صورتی که دو کارت شبکه یا دو کانکشن دارید (آیپی سیستم شما متفاوت از آیپی لوکال شما باشد) باید کانکشن اینترنت قطع گردد تا فایل معرف با آیپی لوکال شما ساخته شود. در صورت اجرای صحیح موقع نصب install.exe آیپی شما با اعداد 192.168 آغاز می گردد.

بعد از مرحله بالا يك استيشن در بخش فرمان به تعداد استيشن ها اضافه مي گردد. به طور مثال شما هشت سيستم به عنوان استيشن در كافي نت خود داريد كه با نصب نرم افزار در كلاينت شماره 4 يك استيشن (با عنوان استيشن 9) به نرم افزار اضافه شده است. در اين حالت آيكن استيشن 4 در حالت غيرفعال است و به جاي آن آيكن استيشن 9 فعال شده.(به اصطلاح روشن است) حال كافيست وارد بخش IP ها شده و IP استيشن 4 خود را از ليست انتخاب كنيد (قاعدتا عدد مقابل اين IP برابر 9 بايد باشد چون نرم افزار آنرا به عنوان استيشن 9 شناسايي ميكند) پس از انتخاب IP استيشن در پايين پنجره IP ها نوشته مي شود و در كادر مقابل (To) بايد شماره صحيح استيشن يعني عدد 4 نوشته و روي دكمه Change كليك شود. پس از فشردن دكمه Change مشاهده مي شود كه آيكن استيشن 4 در بخش فرمان به حالت فعال تبديل شده و آيكن استيشن 9 غير فعال مي گردد. حال كافيست از قسمت فرمان - مديريت - حذف آخرين استيشن يا تنظيمات - پيشرفته - حذف آخرين استيشن ، آخرين استيشن يعني استيشن 9 را حذف كنيد.
« آخرين ويرايش: 02 خرداد 1391,ساعت 21:56:16 توسط admin » خارج شده است

thanks

« پاسخ #1 : 13 اسفند 1390,ساعت 04:57:48 »
omid_duffer
کاربر جدید
*

نام كافي نت: vista
تعداد ارسال: 34

ديدن مشخصات آدرس ايميل
پاسخ : هنگام نصب مجدد ويندوز چه كنيم؟

من یه کار دیگه میکنم از فولدر توربو رو تو درایو دوم میزنم موقع نصب بعد نصب ویندوز دوباره درایو دومم رو میدم
خارج شده است
thanks

« پاسخ #2 : 08 آذر 1391,ساعت 12:08:32 »
motealleh
کاربر جدید
*

نام كافي نت: molasadra
تعداد ارسال: 2

ديدن مشخصات آدرس ايميل

سلام
من ویندوز xp دارم وقتی نرم افزار را نصب می کنم می زند که فایروال ویندوز را خاموش کنید در صورتی که قبل از نصب من فایروال ویندوز را غیر فعال کردم و آنتی ویروس روی سیستم  سرور  نیست  وip  را هم صفر نشان می دهد باید چه کار کنم ؟

خارج شده است
thanks

« پاسخ #3 : 08 آذر 1391,ساعت 22:47:41 »
admin
مدير سايت
كاربر حرفه ای

ديدن مشخصات آدرس ايميل

به اخطار توجه نکنید اما فایلمعرف رو ساخته و در کلاینت ها نصب کنید.
بهتر است آموزش نصب نرم افزار رو با دقت مطالعه بفرمائید:

راهنمای نصب نرم افزار
خارج شده است

thanks

« پاسخ #4 : 27 آبان 1392,ساعت 22:40:08 »
mehdi_331
کاربر جدید
*

نام كافي نت: تیام نت
تعداد ارسال: 5

ديدن مشخصات آدرس ايميل

با سلام
من ویندوز xp 64 bit را روی سیستم سرور مجدد نصب کردم ، زمانی که کلاینها فیلتر شکن pn9 فعال می کنن ip  انها تغییر می کند و من نمیدانم باید چی کار کنم هر چه ip مجدد تنظیم می کنم فایده نداره
تشکرمیکنم راهنمایی کنید
در ضمن pn9 وقتی فعال می شود چاغ کلاینها در سرور خاموش می شود

خارج شده است
thanks

« پاسخ #5 : 29 آبان 1392,ساعت 00:54:20 »
admin
مدير سايت
كاربر حرفه ای

ديدن مشخصات آدرس ايميل

سلام. متاسفانه راه حلی به ذهنم نمیرسه قربان.
خارج شده است

thanks

« پاسخ #6 : 25 آذر 1392,ساعت 03:35:30 »
mehdi_331
کاربر جدید
*

ديدن مشخصات آدرس ايميل

با سلام من مشگل خودم را دوباره عرض می کنم

من روی سرور خودم مجدد ویندوز 64 بیتی xp نصب می کنم ای پی سرور و تمام کلاینت ها ثابت هست وقتی در کلاینت ها pn9 را فعال میشه نمیدونم چرا یه تعداد استیشنها یه دونه اضافه میشه و چراغ استیشن مورد نظر خاموش میشه مثلا از 12 استیشن به 13 استیشن تبدیل میشه و از طرفی روی ای پی ها سرور میزی استیشن که تا قبل از نصب pn9 استیشن 2 بود تبدیل به استیشن 13 میشه ولی ای پی آن ثابت هستش در ضمن من دیسک معروف را هم روی تمامی آنها نصب کردم
لطفا کمک و راهنمایی کنید با تشکر
خارج شده است
thanks

« پاسخ #7 : 01 دي 1392,ساعت 04:55:07 »
mehdi_331
کاربر جدید
*

ديدن مشخصات آدرس ايميل

سلام دوستان