صفحه: [1]
موضوع: مشکل در اینترنت  (دفعات بازدید: 4873 بار) اختيارات جستجو
0 کاربران و 1 مهمان درحال دیدن موضوع.
« : 18 ارديبهشت 1392,ساعت 18:16:17 »
abhar.click
کاربر نیمه فعال

نام كافي نت: کلیک
تعداد ارسال: 126

ديدن مشخصات آدرس ايميل
مشکل در اینترنت

سلام خدمت دوستان و مهندس
من دو تا مودم دارم یکیشو با آیپی 192.168.1.1 کانفینگ کردم و دومی رو با 192.168.1.2 بعد هر دوی اینها رو به یک سوئیچ دادم و از سوئیچ بین 10 تا سیستم پخش شده
مشکلی که ایجاد شده اینه: هر مودم رو به صورت تکی که روشن می کنم اینترنت هیچ مشکلی نداره ولی وقتی دوتا مودم رو باهم روشن می کنم اینترنت قطع میشه
کارهایی که برای رفع مشکل کردم اینه:
1- رنج آیپی مودم ها رو کاملا عوض کردم مثلا 217.218.122.1 یکیشو گذاشتم و اونیکی رو هم به همین صورت یه عدد دلخواه دیگه که یه وقت نکنه از رنج آیپی های دو تا مودم باشه و اختلال ایجاد کنه یا به اصطلاح اتصالی کنه ولی درست نشد.
2- گفتم شاید از پورت مخابرات باشه درخواست تعویض پورت دادمو مخابرات هر دوتا خطمو پورتشو عوض کرد ولی بازم درست نشد.
3- گفتم شاید از سیم کشی باشه سیم کشی داخل ساختمان رو کامل عوض کردم ولی بازم نشد
4- مودم ها رو بردم مخابرات اونجا امتحان کردند یه اتفاق عجیبی افتاد هیچ کدوم از خطها اینترنت نداشتند یعنی از مخابرات نتونستیم اینترنت بگیریم ولی بازم من مودم ها رو آوردم کافی نت با همون تنظیمات وصل کردم اینترنت اومد

مودم هام هر دو tplink 8811  تک پورت هستند

اینم بگم قبلا من از شرکتهای خصوصی اینترنت می گرفتم و با همین روشی که گفتم هر دو مودم رو کانفینگ کرده بودم و اینترنتم مشکلی نداشت چون هزینه اون خطها زیاد بود جمع کردم از مخابرات اینترنت گرفتم که به این مشکل برخورد کردم

حالا از دوستان خواهش می کنم اگر تجربه ای در این مورد دارند کمکم کنند چون الان بدجوری گیج شدم و مشکل دارم یه خطم همینجوری مونده نمی تونم استفاده کنم و فقط با یه خط کار می کنم و فقط هزینش میاد به گردنم
 با تشکر از لطفتون
خارج شده است

اگر به آنچه خدا روزیت کرده است راضی شوی هم جان و هم تن خود را در آرامش قرار داده ای.
thanks

« پاسخ #1 : 18 ارديبهشت 1392,ساعت 19:27:21 »
admin
مدير سايت
كاربر حرفه ای

تعداد ارسال: 2725

ديدن مشخصات آدرس ايميل
پاسخ : مشکل در اینترنت

اگه اشتباه نکنم هر سیستم فقط از یه gateway میتونه استفاده کنه بنابراین کافیه برای هر سیستم یکی از مودم ها رو به عنوان gateway تعریف کنید اینطوری شاید مشکلتون حل بشه.
خارج شده است

thanks

« پاسخ #2 : 19 ارديبهشت 1392,ساعت 08:00:31 »
ertebat sabz
کاربر نیمه فعال

نام كافي نت: ارتباط سبز
تعداد ارسال: 137

ديدن مشخصات

شاید از شبکه مخابرات باشه اگه قبلا مشکلی نداشته ؟
چون میگن اینترنت مخابرات با بقیه شرکت ها فرق میکنه ساختارش؟
این روشی که انجام دادی با دوتا خط ودوتا مودم مزیتش چیه؟؟؟؟
اگه زحمتی نیست راهنمایی کنید؟
« آخرين ويرايش: 19 ارديبهشت 1392,ساعت 08:25:29 توسط cafinet ertebat » خارج شده است
thanks

« پاسخ #3 : 28 ارديبهشت 1392,ساعت 15:56:07 »
abhar.click
کاربر نیمه فعال

نام كافي نت: کلیک
تعداد ارسال: 126

ديدن مشخصات آدرس ايميل

سلام خدمت دوستان
مزیتی که دو تا خط داره اینه که اگه یکی از خطها اینترنتش قطع بشه اونیکی داره و میشه بلافاصله سوئیچ کنی و اینترنتت برقرار باشه و اینکه اگه یه مشتری روی یکی از خطها دانلود داشته باشه و کل پهنای باند رو بگیره بازم میتونی سوئیچ کنی روی خط دیگه و مشتری های دیگه به اصطلاح نپرند به خاط سرعت پایین اینترنت

در مورد راهنمایی هایی که دوستان خوبم کردند ممنونم مشکل از مخابرات بود با اصرار فراوان ازشون خواستم یک بار دیگه پورت یکی از خطهامو عوض کردند و مشکل حل شد.
اما یه سوال دیگه از دوستان خوبم
اینکه وقتی آیپی یه سیستم با آیپی که روی مودم هست مچ نشه مودم اینترنت نمی ده به عبارتی چراغ اینترنت مودم وقتی روشن میشه که آیپی سیستم با آیپی مودم توی یک رنج باشه (منظور gateway  سیستم هستش)
این مشکل از چی میتونه باشه؟ آیا روی مودم تنظیمات خاصی داره که باید اعمال بشه؟ اگر تنظیمات داره لطفا بفرمایید از کدوم قسمت باید تنظیمش کنم؟
ممنون
خارج شده است

اگر به آنچه خدا روزیت کرده است راضی شوی هم جان و هم تن خود را در آرامش قرار داده ای.
thanks

« پاسخ #4 : 10 مرداد 1393,ساعت 23:47:06 »
click1363
کاربر جدید
*

نام كافي نت: کليک
تعداد ارسال: 1

ديدن مشخصات

با سلام؛
من دنبال يک نرم‌افزار قوي براي کافي‌نت مي‌گردم مي‌شه راهنماييم کنيد.
با تشکر
خارج شده است
thanks

صفحه: [1]
پرش به :