صفحه: [1]
موضوع: کافینت داران محترم لطفا در راه اندازی کافینت به من کمک کنید  (دفعات بازدید: 3360 بار) اختيارات جستجو
0 کاربران و 1 مهمان درحال دیدن موضوع.
« : 18 آبان 1389,ساعت 13:27:24 »
مسعود آورد
کاربر جدید
*

نام كافي نت: پازل
تعداد ارسال: 12
masoud.avard
ديدن مشخصات WWW آدرس ايميل
کافینت داران محترم لطفا در راه اندازی کافینت به من کمک کنید

سلام دوستان
من مدت زیادیه که تصمیم گرفتم یه کافینت با 6 تا کلاینت راه اندازی کنم
از کامپیوتر خیلی سر در میارم اما تا حالا یکبارم شبکه کار نکردم
به خاطر همین اصلا نمیدونم چطوری باید 6 تا کلاینت و یک سرور رو با هم شبکه کنم
این چند روز تو سایتهای زیادی گشتم که همشون اومدن یه مطلب رو به همراه عکسهاش کپی پیست کردن
و کلی هم تنظیمات گیج کننده داره

حالا گفتم سوالم رو بجای اینکه تو تالارهای دیگه مطرح کنم بیام اینجا بپرسم،چون شما دوستان و کاربران این تالار همگی کافینت دارین و به طور عملی و تخصصی درگیر شبکه و سایر مسائل مربوط به کافینت هستین

خدارو شکر سرمایه خوبی هم دارم،تقریبا 15 میلیون سرمایه که میخوام 3 میلیونش رو خرج سیستم ها بکنم و 4 یا 5 میلیون پول پیش مغازه بدم،بقیه رو هم بزارم تو بانک و سودش رو بگیرم

حالا سوالاتی که از شما دوستان دارم اینه که:
1- برای سیستم کلاینت چه قطعاتی رو پیشنهاد میدید؟ ( رم،سی پی یو،مادربورد،مانیتور و هر چیزی که لازمه )
2- یک سیستم سرور داشته باشم یا دو تا؟ اگه دوتا چرا؟ ( اگه 2 تا باشه باید 2 تا لایسنس برا توربونت بخرم :دی )
3- میشه 7 تا سیستم رو یجوری شبکه کنیم که اتوماتیک آی پی هاشون ست بشه؟ ( یعنی نخوایم دستی آی پی بدیم )
4- بهترین و بی دردسرترین کارت شبکه و هاب به نظر شما چیه و چنده؟
5- به نظرتون از هاب استفاده کنم یا سوئیچ؟ ( آخه یه جا گفته بودن که برا 5-6 تا سیستم سوئیچ بهتره )
6- اگه با توجه به سوال 3 بشه سیستمهارو اتوماتیک شبکه کرد،اونوقت برا نرم افزار توربونت مشکلی پیش نمیاد؟ ( چون من حدس میزنم که با هربار راه اندازیه سیستمها آی پی اونا تغییر میکنه )
7- میخوام اینترنت ای دی اس ال 256 با حجم ماهیانه 20-30 گیگ از پارس آنلاین بگیرم،خوبه؟ حجمش کم نمیاد؟ ( یه کافینت تو اصفهان هست که اینترنتش همینه و سرعت دانلودش به گفته خودشون 400 کیلوبایت در ثانیه هست اما من که تست کردم 250 کیلیوبایت بود که بازم عالیه،تازه دانلود رو هم باز گذاشته بود و میگفت این 20 گیگ تو 1 ماه کم که نمیاد هیچ،اضافم میاد،جای خوب و کافینت شلوغیم هست )
8- پیشنهادات،تجربه ها و ترفندهایی هم که تو این زمینه به دست اوردین رو اگه میشه در اختیار منم بزارید تا از همون اول کاری مثل یه غول کارم رو شروع کنم
9- بعد از 6 ماه از شروع کارم میتونم ماهی 500 تومن قسط بدم؟
10-من یه پرینتر رنگی اچ پی هم دارم که چیز خوبیه و تو خونه استفاده میکنم،میشه اون رو هم شبکه کنم تا همه کلاینتها هم بتونن استفاده کنن؟
اون قضیه که سیستمها با هم اتوماتیک شبکه بشن و نرم افزار توربونت هم به مشکلی بر نخوره برا من از همه مهمتره

« آخرين ويرايش: 18 آبان 1389,ساعت 13:29:11 توسط مسعود آورد » خارج شده است
thanks

« پاسخ #1 : 19 آبان 1389,ساعت 16:10:08 »
mh2kh
كاربر عادي
**

نام كافي نت: دانشجو
تعداد ارسال: 81

ديدن مشخصات آدرس ايميل
پاسخ : کافینت داران محترم لطفا در راه اندازی کافینت به من کمک کنید

سلام دوست عزیز
من می خواستم تا جایی که می تونستم راهنماییت کنم ولی چون اینجا مربوط به برنامه توربونت هستش پس فقط پاسخ افرادی داده خواهد شد که عضو خانواده ی استفاده کنندگان توربونت باشند شما هم به این جمع بپیوندید انشالله با کمک دوستان راهنمایی میشید
(اینم هوای مهندس رو نگه داشتن)
خارج شده است
thanks

« پاسخ #2 : 19 آبان 1389,ساعت 19:14:35 »
admin
مدير سايت
كاربر حرفه ای

تعداد ارسال: 2725

ديدن مشخصات آدرس ايميل

سلام دوست عزیز
من می خواستم تا جایی که می تونستم راهنماییت کنم ولی چون اینجا مربوط به برنامه توربونت هستش پس فقط پاسخ افرادی داده خواهد شد که عضو خانواده ی استفاده کنندگان توربونت باشند شما هم به این جمع بپیوندید انشالله با کمک دوستان راهنمایی میشید
خداروشکر که نرم افزار رضایت شما رو جلب کرده که هوای مارو دارید. ولی به دوستمون آقای آورد راهنمایی های لازم رو دوستان بفرمایند. ممنون.

خارج شده است

thanks

« پاسخ #3 : 21 آبان 1389,ساعت 11:30:58 »
مسعود آورد
کاربر جدید
*

masoud.avard

سلام دوست عزیز

سلام
ممنون از پاسخی که دادین
اما من این تاپیک رو با هماهنگی امید خان ساختم
اول بهشون پیغام خصوصی دادم و ایشون گفتن تو تاپیک رو بزن،ضرر که نداره

سلام دوست عزیز
خداروشکر که نرم افزار رضایت شما رو جلب کرده که هوای مارو دارید. ولی به دوستمون آقای آورد راهنمایی های لازم رو دوستان بفرمایند. ممنون.

چاکر مهندسم هستیم

من جواب اکثر سوالام رو گرفتم ولی هنوز این سوال باقی میمونه که اگه آی پی سیستمها هر روز عوض بشه،توربو نت به مشکلی بر میخوره؟ ( یعنی سوال 6 )
ممنون میشم این رو هم جواب بدین
خارج شده است
thanks

« پاسخ #4 : 21 آبان 1389,ساعت 14:23:44 »
admin
مدير سايت
كاربر حرفه ای

تعداد ارسال: 2725

ديدن مشخصات آدرس ايميل

خیر فقط اگر آیپی لوکال سرورتون (سیستمی که نسخه سرور نرم افزار روی اون نصب شده) عوض بشه باید فایل معرف رو مجدد بسازید و روی کلاینت ها نصب کنید.
خارج شده است

thanks

« پاسخ #5 : 21 آبان 1389,ساعت 17:59:27 »
مسعود آورد
کاربر جدید
*

masoud.avard

خیر فقط اگر آیپی لوکال سرورتون (سیستمی که نسخه سرور نرم افزار روی اون نصب شده) عوض بشه باید فایل معرف رو مجدد بسازید و روی کلاینت ها نصب کنید.

اوکی
خوب آیپی لوکال رو چکار کنم که تغیر نکنه؟

الآن یکی از کاربران تالار داره تو یاهو بهم یاد میده که چطوری برای تمام سیستمها ip دستی بسازم
خارج شده است
thanks

صفحه: [1]
پرش به :